FOOTBALL RESULTS AND FIXTURES

PUBLISHED: 11:33 06 January 2006 | UPDATED: 13:21 28 May 2010

RESULTS December 26: RIDGEONS LEAGUE - Premier Division: AFC Sudbury 5, Halstead Town 2; Bury Town 4, Diss Town 0; Dereham Town 3, King s Lynn Res 0; Harwich and Parkeston 3, Clacton Town 0; Kirkley 0, Lowestoft Town 1; Leiston 3, Woodbridge Town 0; Needh

RESULTS

December 26: RIDGEONS LEAGUE - Premier Division: AFC Sudbury 5, Halstead Town 2; Bury Town 4, Diss Town 0; Dereham Town 3, King's Lynn Res 0; Harwich and Parkeston 3, Clacton Town 0; Kirkley 0, Lowestoft Town 1; Leiston 3, Woodbridge Town 0; Needham Market 1, Ipswich Wanderers 2; Newmarket Town 4, Mildenhall Town 2; Wisbech Town 1, Soham Town Rangers 1.

Division One: Gt Yarmouth Town 1, Gorleston 1; Hadleigh Utd 1, Felixstowe and Walton 4; Haverhill Rovers 2, Saffron Walden Town 2; Swaffham Town 1, Fakenham Town 3; Tiptree Utd 0, Stanway Rovers 1.

December 27: RIDGEONS LEAGUE - Division One: March Town 1, Downham Town 2 (att 126).

Monday: RIDGEONS LEAGUE - Premier Division: Clacton Town 0, Needham Market 5; Diss Town 0, Dereham Town 5; Halstead Town 0, Newmarket Town 0; Histon Reserves v Wroxham (postponed); Ipswich Wanderers 2, Norwich Utd 0; King's Lynn Reserves 1, Leiston 1; Lowestoft Town 4, Wisbech Town 3 (att 253), Mildenhall Town 1, AFC Sudbury 6; Soham Town Rangers 8, Harwich and Parkeston 1; Woodbridge Town 3, Kirkley 0.

Division One: Cornard Utd 1, Tiptree Utd 2; Downham Town 0, Thetford Town 1; Ely City 1, March Town Utd 1 (att 177), Fakenham Town 1, Gt Yarmouth Town 0; Felixstowe and Walton Utd 3, Stowmarket Town 1; Fulbourn Institute 1, Haverhill Rovers 2; Gorleston 2, Swaffham Town 3; Saffron Walden Town 0, Godmanchester Rovers 0; Stanway Rovers 1, Hadleigh Utd 0; Walsham-le-Willows 4, Long Melford 1; Whitton Utd 2, Debenham LC 1.

FIXTURES

SATURDAY

RIDGEONS LEAGUE - Premier Division: Wisbech Town v Bury Town 3pm.

Division One: March Town Utd v Saffron Walden Town (3pm, M P McIntyre.

LYNN AND ISLE COMBINATION LEAGUE (2pm) - Clarkson v MPP Holdings (F. Smith), Tydd Utd v Supercue (S Crowson), Wisbech Fen Stars v Wisbech St Mary B (A N Other).

MID-NORFOLK MINI LEAGUE (10.30am) - Under 11: Tilney v Heacham, West Winch v Clenchwarton, Watlington v Feltwell, Stoke Ferry v Leverington/Bridgecroft, North Elmham v Marham.

SUNDAY

MID-NORFOLK YOUTH LEAGUE - Under 11 (10.30am): Walpole v East Lynn, The Woottons v Reffley, Downham v Fakenham, Dersingham v Hungate.

Under 12 (10.30am): A - Hungate v East Lynn, Downham B v North Lynn, Reffley v Downham A. B - Tilney v Watlington, Matishall v Dereham Wanderers, Hilgay v Downham C.

Under 13 Cup (10.30am): Hungate v Litcham. League (2.30pm): B - Snettisham v Mattishall, Dereham Wanderers v East Lynn B, Wells v Leverington/Bridgecroft, West Winch WB v Shouldham B.

Under 14 (10.30am): A - East Lynn B v Downham, Hungate Green v Dereham Wanderers, Heacham v Hungate Yellow, Woottons v East Lynn A. B - West Winch v Three Holes/Upwell, Swaffham Town v Litcham, Reffley Rovers v North Elmham, Terrington v Dereham Town.

Under 15 Sub Cup (10.30am): Hungate v Litcham, Three Holes/Upwell v Marham Wanderers, Hilgay v Wells, Watlington v South Lynn.

TUESDAY

CAMBS INVITATION CUP - First round: Mildenhall Town v March Town Utd, Wisbech Town v Soham Town Rangers, 7.45pm.

RIDGEONS YOUTH LEAGUE - North Division: Chatteris Town v Grantham Town (P Gale).

THURSDAY

RIDGEONS YOUTH LEAGUE - North Division: March Town Utd v Blackstones (M Leach).

Most Read

Most Read

Latest from the Cambs Times

Hot Jobs

Show Job Lists